Wystawę możemy oglądać w lobby konferencyjnym oraz sali Króla Władysława Jagiełło - prace można również zakupić
Kasia Kałdowski
Malarka i kurator wystaw, szkolona w londyńskim Central St. Martin’s School of Arts na wydziałach kuratora sztuki, ceramiki i tradycyjnych technik graficznych. Ukończyła też kursy grafiki tradycyjnej w Bromley College, Southend College i City Lit College.
Do 2014 roku tworzyła i wystawiała przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, gdzie spędziła większość swojego dorosłego życia. Obecnie też mieszka i tworzy na Warmii.
Brała udział już w ponad 70 wystawach, między innymi w słynnej galerii The Mall w Londynie.
Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii była aktywnym członkiem kilku organizacji artystycznych, w tym APA (Zrzeszeniu Polskich Artystów Plastyków w Wielkiej Brytanii), gdzie zasłynęła jako kurator merytoryczny i mentor wystawy ‘Legacy’. Częścią tej wystawy był ogromny fryz „Stworzenie świata za Witkacym” namalowany przez 9 artystów zmotywowanych przez artystkę/kuratorkę. Fryz ten znajduje się aktualnie w zbiorach sztuki emigracyjnej na Uniwersytecie w Toruniu. Natomiast obrazy malarki można znaleźć w prywatnych zbiorach w Polsce i na świecie.
W swoich obrazach artystka eksperymentuje pomiędzy różnymi technikami, odpowiednimi do zamierzonego klimatu lub przesłanki obrazu.
Ważniejsze wystawy:
The Mall Galleries, Londyn Ogród Botaniczny, Powsin, Warszawa
La Galleria, Pall Mall, Londyn Teatr Jaracza, Olsztyn
Malvern Theatres, Malvern, Wielka Brytania Oranżeria Kultury, Lidzbark Warmiński
Muzeum Warmii i Mazur, Lidzbark Warmiński Galeria Triada, Gdańsk
Galeria u Krasickiego, Hotel Krasicki, Lidzbark Warminski
Mariusz Kałdowski
W 1987 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1996 mieszka, tworzy i wystawia w Wielkiej Brytanii. Od 2002 - 2013 był artystą rezydentem w londyńskim Regent Parku, a od 2009 roku do teraz pracuje z brytyjskim powiernictwem narodowym National Trust, jako ich artysta malarz na region południowo-wschodniej Anglii.
Był wielokrotnie nagradzany, w tym pierwsze miejsce i nagroda redaktora The Artist Magazine w 2006, jak i nagrody ufundowane przez Windsor & Newton, Pro Arte, Caran D’ache i Royal Talens i inne. W angielskich galeriach, z którymi współpracuje od lat był parokrotnie wybieranym artystą roku.
Artysta także tworzy ogromne fryzy do muzyki klasycznej. Największy to 22. metrowy fryz zatytułowany „Cztery pory roku, cztery pory życia”, który jest jego interpretacją koncertu A. Vivaldiego. Następnie stworzył fryz do muzyki Piazzolli, tryptyk Chopinowski, fryz do muzyki Mussorgskiego, Brittena i wiele innych. Obrazy te były pokazywane podczas wielu koncertów m.in. Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”. Wielu muzyków w Polsce i za granicą grywało z obrazami Mariusza w tle min: P. Paleczny, K. Kenner, R. Blechacz, P. Wakarecy, K. Kulka, Kwartet Prima Vista, B. Drążkowska, I. Buchowska, A. Panasiuk, Mischa Maisky.
Stworzył kolekcję portretów wybitnych polaków końca XX wieku. Namalował ponad 40 portretów polskiej emigracji londyńskiej. Oprócz tego maluje portrety ludzi jego inspirujących, z ważniejszych można wymienić portret: Sir A. Panufnika, F. Topolskiego, F. Bacona, L. Freuda, B. Brittena, R. Vaughan Williamsa, G.Goulda, Y.Menuhina. Maluje także portrety na zamówienie - był między innymi ‘nadwornym’ portrecistą rodziny Olsen (właścicieli linii oceanicznych Fred Olsen Cruise Liners).
Miał ponad 300 wystaw, w tym ponad 100 solo.
Pomimo, że nadal wystawia i mieszka w Wielkiej Brytanii, to od 2014 roku często przebywa w swojej pracowni na Warmii.
Ważniejsze wystawy:
Barbican Center. Londyn St David's Hall, Cardiff Gallery 27, Cork St, Londyn
Menier Gallery. Londyn Bankside Gallery, Londyn The Museum of Lancashire, Preston
Riverside Studio, Londyn La Galleria, Pall Mall, Londyn Pałac Sztuki, Kraków
BWA, Kraków Judaica Gallery, Kraków